"2 for 1" slevy do londýnských památek a atrakcí při koupi Travelcard (2 lístky za cenu jednoho)


Co to znamená "slevový systém 2 for 1"
Jedná se o projekt předních anglických železničních společností s cílem podpořit cestování lidí, po železnici, za atrakcemi a památkami po celé Anglii včetně Londýna.

Jak to funguje?
U pokladny dané památky, kterou chcete navštívit, předložíte platný železniční lístek + poukaz a získáte tak 2 lístky za cenu 1 (z toho pramení název 2 for 1).

Železničním lístkem se v Londýně bude myslet Travelcard (papírová jízdenka - POZOR: nikoliv Oyster karta), kterou budete používat pro cestování metrem, autobusem apod.

Poukaz pro danou památku je nutno si předem stáhnout a vytisknout. Je tedy třeba si naplánovat dopředu co chcete navštívit (nebo si poukaz vytisknete až v hotelu v Londýně - pokud mají tiskárnu). Poukazy jsou zdarma :) a můžete si jich stáhnout kolik chcete. Najdete je na této adrese: www.daysoutguide.co.uk/2for1-london.
Až si budete poukazy stahovat, budou se Vás ptát na jméno a příjmení. Dále na adresu... pod políčkem "Postcode" je malými písmeny napsáno "Do you live outside the UK?". Klikněte na "change" a vyberte "Czech Republic". Dále uveďte datum, kdy chcete památku navštívit, počet osob a u otázky "Station from which you will be starting your journey" vyberte jednu z londýnských stanic (je jedno kterou. Pokud pak přijedete z jiné, nemá to na platnost poukazu žádný vliv).

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ SLEVY - VELMI DŮLEŽITÉ
- Protože celý projekt je spravován železnicemi, platí slevy 2 for 1 jen na Travelcard a to ještě navíc zakoupené pouze na železničním nádraží!!! Těch je však v Londýně několik, takže se Vám vyplatí místo do metra jít na nádraží a Travelcard zakoupit tam (tady je seznam nádraží v Londýně, kde můžete Travelcard koupit: Kings Cross, St Pancras, Marylebone, London Bridge, Charing Cross, Waterloo Victoria, Paddington, Euston, Liverpool Street a další železniční stanice). Všechna tato nádraží mají "pod sebou" i metro, takže to nebudete mít daleko.
- Protože se londýnské metro na tomto projektu nepodílí, na Travelcard koupené v metru slevy 2 for 1 nezískáte.
- Pokud budete používat Oyster kartu, na tuto se slevy 2 for 1 také nevztahují.
- Na Travelcard koupenou na letišti, v novinovém stánku nebo koupenou online se slevy také nevztahují.
- Pokud budete mít standardní vlakové lístky z Gatwick Expressu nebo Stansted Expressu, tak na tyto se slevy vztahují. Pozor: na lístky z vlaků Heathrow Express a Heathrow Connect se sleva nevztahuje.
- Poukazy mají limitovanou platnost. Pokud si je vytisknete půl roku před příjezdem, nemusí již platit.
- Některé památky / atrakce nabízejí poukazy jen občas. Proto je někdy na webu www.daysoutguide.co.uk/2for1-london najdete, jindy zase nikoliv.
- Pokud budete mít standardní vlakový lístek z Gatwick Expressu nebo Stansted Expressu, tak po příjezdu vlaku do Londýna nestrkejte tento do automatické brány. Ta Vám lístek vezme pro kontrolu, ale už nevrátí (brána nepočítá s tím, že ho budete ještě potřebovat). Co tedy dělat? U brány je většinou průvodčí, ten Vám lístek zkontroluje a zase vrátí.
- Sleva 2 for 1 bude vždy účtována jako jedna cena za dospělého. Tzn. pokud půjdou dvě děti nebo dva senioři navštívit památku, zaplatí vždy cenu 1 dospělého (i když jsou děti nebo senioři).
- Pro získání slevy musíte předložit 1 poukaz a dvě Travelcard (předpokládá se, že každý cestuje a má proto svoji vlastní Travelcard).
- Na slevu není nárok, takže i když budete mít Travelcard i poukaz, nemusí to vždy vyjít. Většinou ale ano :) Čtěte znění podmínek slevy podrobně, někdy nemusí jít o dva lístky za cenu jednoho, ale o nějakou jinou formu slevy.
- Pokud jedete do Londýna na delší dobu (např. týden) a budete si pořizovat týdenní Travelcard místo denní, tak budete muset předložit i Vaši fotografii. Mějte ji tedy s sebou.

Rozdíl v Travelcard zakoupené v metru a na nádraží (Travelcard koupená na nádraží bude mít železniční logo – vyznačeno červeně)
na travelcard zakoupenou v metru se slevový systém 2 for 1 nevztahuje na travelcard zakoupenou na nádraží se slevový systém 2 for 1 vztahuje
zdroj fotek: wikipedia.org


Co mám tedy dělat?
Rozhodněte se, zda chcete používat v Londýně pro Vaši dopravu metrem, autobusem papírový lístek tj. Travelcard nebo elektronickou kartu tj. Oyster card. Rozdíl mezi těmito, jen ve zkratce, je ten, že s Oyster kartou platíte přesně za to co projezdíte, u Travelcard (jednodenní) zaplatíte celkovou denní sazbu a pak můžete jezdnit kolikrát chcete (metrem, autobusem).

Pokud se rozhodnete pro Travelcard, udělejte toto
1) ještě doma, kde máte i tiskárnu, se podívejte na web www.daysoutguide.co.uk/2for1-london a rozhodněte se jaké památky chcete navštívit. Stáhněte + vytiskněte si potřebný poukaz (jsou zdarma)
2) zkontrolujte, zda poukaz bude stále platit až budete v Londýně
3) po příjezdu do Londýna: kupte si Travelcard (na 1 nebo 7 dní, jak budete potřebovat) na nádraží - např. Kings Cross, St Pancras, London Bridge, Charing Cross, Waterloo Victoria, Paddington, Euston, Liverpool Street.
4) po příchodu na pokladnu dané památky / atrakce předložte poukaz a Vaši Travelcard, koupenou na nádraží. Pokud bude vše v pořádku dostanete dva lístky za cenu jednoho :)

Na které památky / atrakce se slevy vztahují
Zde je jen pár památek či atrakcí, na které se sleva vztahuje: Muzeum voskových figurín Madame Tussaud's, Londýnský Tower, Kensingtonský palace, Londýnská ZOO, London Dungeon (dům hrůzy) a další. Jednotlivé památky nebo atrakce poukazy v určité období mohou či nemusejí nabízet... vždy zkontrolujte web www.daysoutguide.co.uk/2for1-london.

Často kladené otázky (FAQs)
Mohou slevy čerpan i turisté ze zahraničí (např. České Republiky)? Odpověď: ANO
Pokud bude mít moje Travelcard platnost pouze např. v sobotu, ale do určité památky budu chtít jít třeba v neděli, dostanu stále slevu? Odpověď: NE. Travecard musí být platná v den návštěvy dané památky.
Při rezervaci voucheru požadují datum, ten však potom na samotném voucheru není. Je to problém? Odpověď: Na základě zprávy od jednoho cestovatele jsme zjistili, že by toto problém být neměl.


Informace a ceny jsou aktuální k 12/2014.


Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)