Romantický Londýn

Prozradíme vám pár tipů na neobvyklé romantické aktivity v Londýn ě.

Vymažte tento rok tradiční Paříž z diáře! Buďte originální a překvapte svou drahou polovičku dárkem, na který nikdy nezapomene.
Oslaďte ji život ochutnávkou v nejslavnějších čokoládových obchůdcích, proleťte se ním vysoko nad Londýnem v krásné helikoptéře, odpočívejte spolu v Richmondském parku, mějte Londýn jako na dlani a k tomu dobré šampaňské na obřím kole London Eye, našeptávejte si ve Whispering Gallery katedrály Svatého Pavla… Londýn zamilované překvapí.

 

ROMANTICKÉ NEOBVYKLÉ AKTIVITY V LONDÝNĚ

1. Túry po londýnských čokoládových obchůdcích – Valentýn a čokoláda jdou ruku v ruce, takže neváhejte a oddejte se tomuto sladkému světu. A nezůstaňte jen u obvyklých chutí, překvapte ji čokoládou s chilli! Sladká a pálivá, to je to pravé… Více informací najdete na Chocolate Ecstasy Tours. Túry po londýnských čokoládových obchůdcích

2. Šeptající galerie v katedrále svatého Pavla – Tak tohle je sladký 🙂 Šeptající galerie se nachází v kopuli katedrály a vzhledem ke své výborné akustice, zde můžete šeptat své sladké „miluji tě“ zdi na jednom konci a stále vás bude slyšet i na straně druhé. Jen se ujistěte, že našeptáváte té správné osobě! 🙂 Více informací najdete zde.

3. Sháníte krásný prstýnek pro tu pravou – zajděte do ulice Hatton Gardens nedaleko metra Chancery lane (linka Central) a navštivte jedno z vyhlášených klenotnictví. Určitě si vyberete.

4. Zahrady v Kew – růže jsou pěkné, buďte však originální a nabídněte celou exotickou zahradu. Vezměte ji na procházku do zahrad v Kew a pak na dobrý oběd. Více informací o Kew Gardens najdete zde.

5. Nejdelší Champagne barový stůl na světě – pokud máte oba rádi šampaňské, zajděte do St Pancras Grand Champagne Bar. Šampaňské a jahody, kdo by odolal. Více o Champagne Baru najdete zde.

6. Romantická procházka – z Primrose Hill (kousek od Regent´s parku, nejbližší stanice metra je Camden Town) jsou nejkrásnější výhledy na Londýn. Přejděte pak kolem Londýnské ZOO do Regent´s parku do Zahrady růží (uprostřed parku). Vraťte se pak ke kanálu a jeďte výletní lodí do londýnských Malých Benátek. A pokud by se vám voda zalíbila, přejeďte do Hyde parku na lodičky.

7. Francouzský trh v Londýně – zajděte na opravdový francouzský gurmánský trh v Londýně, London Borough Market. Čerstvé jahody, výborné koláče, francouzské bagety, anglický fish and chips. A sedněte si v jedné z přilehlých kaváren. Jak se říká láska prochází žaludkem 🙂 Více informací najdete zde.

8. Buďte kreativní a pro svou drahou polovičku vyrobte originální šperk. Londýnská šperkařská škola v Hatton Gardens pořádá každoročně v neděli před dnem Valentýna kurz šperkařství. Předchozí zkušenost není třeba. Více informací získáte zde.

9. Broadway trh – krásné místo na procházku, drobné nákupy a pak dobrý oběd v jedné z restaurací poblíž trhu. Trh je otevřen v sobotu do 9hod. do přibližně 17hod. Více informací o Broadway trhu najdete zde. Nejbližší stanice metra je Bethnal Green, na Central lince.

10. Po dlouhé noci ve víru Londýna zajděte na pozdní „brunch“ (snídaně a oběd v jednom). Restaurace a bar Caravan nedaleko Chancery lane je to pravé místo. Mají tam i vlastní pražírnu kávy. Podívejte se na jejich stránky zde.

11. Bruslení a svařák – od prosince skoro až do února si můžete v Londýně zabruslit na jednom z mnoha kluzišť a dát si dobrý svařák. Plochy najdete v Hyde parku (od prosince do ledna je tam velký zimní zábavní park s kluzištěm a stánky s dobrotami), na Canary Wharf, v Somerset House (doporučujeme) a dalších místech. Více informací o bruslení v Somerset House najdete zde.

12. Udělejte si výlet na vysokorychlostním člunu na Temži. Na tento vzrušující zážitek nezapomenete. Člun vás proveze od London Eye až na Canary Wharf a zase zpátky. Více informací najdete zde.

13. V Circus space vám ukáží a naučí vás jak žonglovat, chodit na laně, provádět akrobatické kousky, vrhat nože, pracovat s lasem i práskat bičem. Vyzkoušejte svoji drahou polovičku z těchto dovedností. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit :). Více informací najdete zde.

14. Hledání londýnských duchů – dobře, toto zrovna není večeře při svíčkách, ale buďte si jisti, že váš partner/partnerka vám bude velmi nablízku 🙂 Procházka zahrnuje strašidelné hospody, tajemné kostely a prohlídku katedrály svatého Pavla. Více informací najdete na webu London Ghost Bus Tours.

15. Soukromé Karaoke – zazpívejte své drahé polovičce to nej z hitparády. V Lucky Voice budete mít karaoke prostor jen pro sebe a můžete opravdu zpívat až vám dojdou hlasivky. Více informací najdete na webu Lucky Voice.

16. Klasika. Londýn v Mini Cooperu – skvělý způsob, jak shlédnout Londýn. Zkušení průvodci a řidiči vám ukážou všechna tajná místa. Navíc Mini Cooper (také znám jako autíčko Mr Beana) se nejmenuje Mini jen náhodou. Pro zamilované by se slovo „mini“ dalo volně přeložit jako „blízko u sebe“ 🙂 Projížďky organizuje společnost smallcarBIGCITY. Více informací najdete zde.

17. Chcete udělat dojem a požádat ji o ruku. Pokud nemáte hluboko do kapsy, zajděte do slavného baru VERTIGO 42 BAR. Nachází se, jak sám název napovídá, ve 42. patře mrakodrapu v centru města. Jsou tam překrásné výhledy na Londýn, skvělé šampaňské… určitě řekne ANO. (místo je třeba si zamluvit dopředu)

 

Další tipy: