Doprava do Warner Bros. Studia – Hurá za Harry Potterem :)

Všechny napínavé knihy i filmy s Harry Potterem a jeho přáteli už znáte nazpaměť. Co teď? Ještě to neskončilo!!! Přijeďte do Warner Bros. Studia a odhalte nová tajemství 🙂 !!! Jak se tam ale dostat? Poradíme Vám:

A) vlakem a autobusem – cesta s přestupem ale levnější

Pojedete vlakem z nádraží London Euston (střed Londýna, zastávka metra Euston) do stanice Watford Junction (cesta potrvá asi 20 minut). Lístek zakoupíte na nádraží v Londýně (pokud budete skupina 4 lidí, dostanete slevu a budete platit jen za dva… jak na to? Kupte lístky u okénka a řekněte prodávajícímu, že jste skupina 4 lidí… „group of four“. Pozor: slevy se dávají jen u okénka, nikoliv u automatu na lístky. Automat slevy nedává.).
Z nádražní stanice Watford Junction pak musíte do Warner Bros. Studia pokračovat ještě autobusem… cesta trvá asi 15 minut a zpáteční lístek na tento spojovací autobus stojí 2,50 libry. Pojedete ze zastávky číslo 4, autobusem společnosti Mullany’s Coaches (autobus je většinou polepen plakáty s tématikou Harry Pottera). Více info najdete zde (dole klikněte na „By Rail“): https://www.wbstudiotour.co.uk/getting-here

V kolik hodin jede vlak?
– máte přístup na internet? Podívejte se na stránky www.nationalrail.co.uk. Do políčka „from“ zadejte London Euston, do políčka „to“ zadejte Watford Junction a zvolte datum (políčko „when“). Přidejte taky zpáteční čas, tj. „Add return“ a opět zvolte čas. Zobrazí se Vám dostupné vlaky. Mají tam také papírové jízdní řády.
– jste už v Londýně a nemáte přístup na internet? Na nádraží v info centru Vám poradí.

V kolik hodin jezdí spojovací autobus z Watford Junction nádraží (autobusová zastávka 4) do Warner Bros. Studií?
– neděle až pátek: každých 15 – 20 minut od 9:20 do 17:40hod.
– sobota: každých 20 – 30 minut od 8:15 do 17:40hod.

A zpět (z Warner Bros. Studií na nádraží Watford Junction)?
– pondělí až pátek: každých 20 – 30 minut od 12hod. do 19:45hod.
– sobota a neděle: každých 20 – 30 minut od 12hod. do 21:45hod.

Náklady
10,20 liber za vlak (zpáteční lístek na osobu, o víkendu) // 16,20 liber za vlak (zpáteční lístek na osobu, v týdnu)
+ zpáteční lístek na autobus… 2,50 libry / na osobu
= celkem: 12,70 liber na osobu o víkendu nebo 18,70 za osobu v týdnu

! v autobusu berou jenom hotovost !

Další informace (dle webu www.wbstudiotour.co.uk)
– při vstupu do autobusu mějte připravené lístky nebo Vaše rezervační číslo (vstupenku) do Warner Bros. Studií
– naplánujte si cestu vlakem tak, aby jste byli na nádraží Watford Junction 45 minut před začátkem Vaší návštěvy Warner Bros. Studií (čas návštěvy je uveden na lístku nebo rezervaci)

B) Autobusem společnosti Golden Tours – přímá cesta ale dražší

Za 29 liber (zpáteční lístek na osobu) Vás odveze autobus společnosti Golden Tours až ke studiím. Autobus jezdí každou hodinu z autobusové zastávky Victoria (u zastávky metra Victoria) nebo Baker Street (u metra Baker Street). Lístky a další info (odkud se odjíždí atd.) najdete zde www.goldentours.com.
Více info na www.wbstudiotour.co.uk/getting-here (info úplně dole).