Nezávislý průvodce Londýnem od A až do Z

Mnoho návštěvníků Londýna utratí při jeho návštěvě mnoho peněz a přidělají si starosti jenom proto, že bohužel nemají znalosti a zkušenosti rodilého Londýňana. My vám je v následujících průvodcích odkryjeme.
Žijeme v Londýně již 7-mým rokem a rádi vám poradíme, kam vyrazit, co vidět a co ochutnat. Určitě tak ušetříte spoustu peněz i času a váš pobyt bude o to příjemnější.
Navíc na tomto webu najdete i tipy a doporučení od ostatních čtenářů, návštěvníků Londýna. A přispět můžete i vy :)

Praktické informace pro váš pobyt v Londýně

Londýnské itineráře


To nejlepší z Londýna za jeden den – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA PAMÁTKY To nejlepší z Londýna za jeden den – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA PAMÁTKY

Ráno začnete a večer skončíte u Tower of London. Během dne, krok za krokem s tímto průvodcem, navštívíte ty nejlepší Londýnské památky a atrakce.

To nejlepší z Londýna za jeden den – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA KULTURU To nejlepší z Londýna za jeden den – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA KULTURU

Jednodenní program v Londýně zaměřený na kulturu. Uvidíte modernu v Tate Modern, uslyšíte Shakespeara v Globe, půjdete kolem válečné lodě HMS Belfast, poodhalíte tajemství africké, egyptské a babylonské galerie v Britském Muzeu a jistě budete obdivovat mistrovská díla v Národní Galerii na Trafalgar Square.

Víkend v Londýně – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA PAMÁTKY Víkend v Londýně – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA PAMÁTKY

Hlavní památky, romantická zákoutí, klidné parky, exotické trhy, muzikály i kulinářské speciality. To vše za víkend stihnete. Kam nejdříve? Podívejte se.

Víkend v Londýně – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA KULTURU Víkend v Londýně – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA KULTURU

Od Shakespearova divadla Globe, přes Tate Modern, na trh na Portobello Road (možná potkáte i Hugh Granta :) a pak si odpočinout v Muzeu Přírodních Věd a Vědy. A večer ještě na muzikál. Druhý den snídaně na trhu v Camdenu a pak hurá do Národní Galerie.

Londýn zdarma Londýn zdarma

Obrazy a sochy od nejpřednějších umělců, "crazy" moderní umění... to a mnohé další na vás čeká v Londýně úplně zdarma.

Za nákupy v Londýně Za nákupy v Londýně

Oxford street, Regent street... Od Primarku, sportovní Lillywhites, módní Zaru, Top Shop, Gap, French Connection až po malé nezávislé butiky.

V Londýně na pár hodin V Londýně na pár hodin

Projíždíte Londýnem? Hodinka vám postačí. Navštívíte úchvatné památky, zajímavé sbírky moderního umění... Inspirujte se.

V Londýně a Anglii na týden V Londýně a Anglii na týden

Odpočiňte si v lázeňských Bath, vzdělejte se v Cambridge či Oxfordu, projděte se po bílích útesech, potkejte královnu ve Windsoru.

Romantický Londýn Romantický Londýn

Vymažte tradiční Paříž tento rok z diáře! Buďte originální a překvapte svou drahou polovičku dárkem, na který nikdy nezapomene.

V Londýně s dětmi V Londýně s dětmi

Kam v Londýně s dětmi? Jak je zabavit a přiučit něčemu novému zároveň? Načerpejte pár tipů v tomto průvodci.

Za fotbalem do Londýna Za fotbalem do Londýna

Žádné jiné město na světě nemá tak silné vazby na fotbal jako Londýn. S 13 profesionálními fotbalovými kluby je právem nazýváno "hlavní město fotbalu". Množství fotbalových klubů, stadionů a zápasů, včetně možnosti navštívit krásné londýnské památky a zajít do místních hospůdek každoročně láká do Londýna tisíce fotbalových fandů z celého světa.

Vánoční trhy a nakupování v Londýně & Na bruslích v Londýně Vánoční trhy a nakupování v Londýně & Na bruslích v Londýně

Chystáte se na Vánoce do Londýna? Přinášíme vám přehled londýnských vánočních trhů, kam vyrazit na nákupy atd. A až bude vše nakoupeno, zajděte si zabruslit. Poradíme vám kam.


Informace na tomto webu a Minty Facebooku jsme pro vás zpracovali na základě našich zkušeností a zážitků z již 9-letého žití v Londýně a cestování po celé Anglii, Walesu a Skotsku. Dále jsme se inspirovali příběhy, doporučeními a tipy našich přátel a informacemi na spřátelených informačních webech a blozích. Doufáme, že vám budou tyto tipy a doporučení k užitku. (a pokud máte i vy nějaký ten tip či příběh z cestování do Londýna, po Anglii či Skotsku, napište nám na Minty diskusní fórum, Facebook či na náš email :).

Postřehy z Minty blogu

DoporučujemeUBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

Kvalitní cenově dostupné i luxusní ubytování v Londýně. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce.

Nejlevnější online letenky do Londýna, Anglie, Walesu a Skotska seženete od www.pelikan.cz.

Minty @běžník

Přihlašte se do Minty @běžníku a získáte ZDARMA praktický průvodce Londýnem.

NOVINKY A TIPY Z OSTROVA
* prosíme zadejte

Reklamní příležitosti s Minty Trips

Hledáte konkrétní informaci o Londýně, Anglii či Skotsku? Použijte náš vyhledávač:

Loading

Často kladené otázky

Jedete do Londýna, Anglie či Skotska a potřebujete se na něco zeptat (např. doprava a nákupy v Londýně, ubytování, tipy na outdoor výlety)? Podívejte se do "Často kladených otázek". Možná jsme tam už odpověděli. A pokud nikoliv, napište nám na Minty diskusní fórum, blog, Minty Facebook, Twitter nebo mailem :)

Doporučujeme

Tématické procházky Londýnem s výkladem s London Walks (www.walks.com). Určitě vás bude zajímat výprava po stopách "Jacka Rozparovače".

Chcete si vyrazit na procházku z Richmondu do Hamton Court – detailně popsanou trasu s mapkami a fotkami najdete na tomto webu: www.londontoolkit.com/whattodo/hampton_court_walk.htm. Celkem je to asi 12km, 3 hodiny chůze. Je tam plno restaurací, jde se kolem řeky. Pokud jste v Londýně například na týden, je toto velmi příjemná procházka mimo ruch velkoměsta, s tím, že pořád zůstanete v Londýně.