Národní park Lake District & Honister Via Ferrata


Zdolejte nejvyšší hory Anglie, zchlaďte nohy v šestnácti třpytivých jezerech, projděte zelená hluboká údolí, odpočiňte si na poklidných plážích.
Ochutnejte lokální piva (ale), spirálovité párky (Cumberland sausage) a další místní produkty. Lake District se stává kulinářskou destinací Anglie.
Co se sportu týče, Lake District je rájem na zemi – v horách můžete vyrazit na horskou cyklotúru, nasadit boty a zdolat všechny vrcholky, na jezerech vyrazit na canoe, zarybařit si na jezeru i v moři, relaxovat při golfu nebo se jen tak projet na koni. Vyberte si!(www.teletextholidays.co.uk)

Doprava

Vlakem z Londýna (nádraží Euston) do města Penrith ( Virgin trains). Potom přestupte na autobus nebo taxi do města Keswick případně Helvellyn či Patterdale.

Taxi: Davies Taxis

Místní doprava: klikněte zde


Ubytování v Lake Districtu

Hotely, hostely a B&B (penziony) najdete v městečku Keswick (YHA hostel v Keswicku).

Ubytování v přilehlých oblastech: YHA hostel v Honisteru (yha.org.uk), vesnička Kendal a Windermere.Túry & Památky a Atrakce & Oblíbené hospůdky

Výstup na Catbells VARIANTA 1: Výstup na Catbells

Vzdálenost: 9 km. Mapa: OS Explorer Map (The Lake District: NW area, sheet OL4).

Kopec Catbells (451 m.n.m.) se nachází u jezera Derwent Water a města Keswick (www.keswickplus.co.uk). Náročnost výstupu je malá a tak je to dobrá túra na rozehřátí a první poznání Lake Districtu. Z městečka Keswick se můžete přepravit k jeho úpatí výletní loďkou (www.keswick-launch.co.uk, vystupte v přístavu High Brandelhow). Odtud pak stoupejte strmě na vrchol Catbells. Z vrcholku jsou krásné výhledy do kraje, na městečko Keswick a na jezero.
Do města se pak vraťte okolo jezera nebo opět výletní loďkou.

Mapu si stáhněte zde

Okolo města Keswick přes Castlerigg Stone Circle VARIANTA 2: Okolo města Keswick přes Castlerigg Stone Circle

Vzdálenost: 8 km. Mapa: OS Explorer Map (The Lake District: NW area, sheet OL4).

Mapu si stáhněte zde

Scafell Pike VARIANTA 3: Scafell Pike

Vzdálenost: 18 km. Mapa: OS Explorer Map (The English Lakes, sheet OL6).

V tomto případě se jedná o celodenní náročnou túru. Scaffel Pike je nejvyšší horou v Lake Districtu (978 m.n.m.) a výstup na jeho vrchol se stal již tradicí pro všechny, kdo si tuto hornatou oblast Anglie oblíbili.
Doporučujeme si v Keswicku najmout taxi a nechat se pod Scaffel Pike doopravit, kde pak začne váš výstup.

Honister Via Ferrata VARIANTA 4: Honister Via Ferrata

V Honister Passu najdete první anglickou Via Ferratu (www.honister.com). Její součástí je i adrenalinová skluzavka do údolí. Ferrata je opravdovým outdoor zpestřením pobytu v Lake Districtu a velmi ji doporučujeme.
V Honister Passu můžete také navštívit jeden z mála stále funkčních břidlicových dolů v Anglii. Zajděte na prohlídku do podzemí.
Do Honistru se z Keswicku dostanete autobusem číslo 77 (The Honister Rambler).

Výstup na horu Helvellyn VARIANTA 5: Výstup na horu Helvellyn

Helvellyn je druhou nejvyšší horou Lake Districtu (950 m.n.m.). Při výstupu na ni nás nejvíce okouzlil přechod po hřebeni Striding Edge a dvě horská jezírka Red Tarn a Grisedale tarn. Po namáhavém výstupu je velmi příjemné osvěžit si tolik namožené nohy ve zmiňovaných studených jezírcích.
U vesničky Patterdale je také možno, po předchozí domluvě, navštívit stanici horských záchranářů. Při naší návštěvě nám předvedli celou stanici včetně zásahových vozů. Je to velmi zajímavé a poučné zpestření pobytu v Lake Districtu.

Mapu si stáhněte zde

! MAXI túra z Keswicku přes Honister Pass: stáhněte si zde (díky Marku Richardsovi - www.markrichards.info)

Atrakce, outdoor centra: Vyhlídkové projížďky lodí na jezeře Derwent Water, Keswick Climbing Wall (outdoor centrum), Pencil Museum (Muzeum tužek), Honister muzeum těžby břidlice + Via Ferrata, Canoe dobrodružství, Keswick outdoor centrum


Fotky z Lake Districtu

Minty galerie

Zajímavé informace

Vítejte v Lake Districtu (oficiální web)

Lake District

Keswick

Walking Britain - mapy, túry v UK, tipy


Máte otázky? Zeptejte se těch co už tam byli!Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)