Dorset - jednodenní program


Dorset (jihozápadní Anglie), je známý krásnými plážemi a Světovým dědictvím Jurassic Coast s přírodními útvary Lulworth Cove či Durdle Door.


(www.visit-dorset.com)

Doprava

Vlakem z Londýna do Bournemouth, poté výletní lodí do Swanage.

Místní doprava: klikněte zde


Ubytování (pokud je třeba)

Hotely, hostely a B&B (penziony) najdete v městečku Swanage nebo Weymouth - např. YHA hostel v Swanage nebo nedaleko YHA hostel Lulworth Cove (yha.org.uk).Túry & Památky a Atrakce & Oblíbené hospůdky

Old Harry Rocks 1. INSPIRACE: Výletní lodí kolem pobřeží Jurassic Coast. Procházka po bílých útesech Old Harry Rocks. Relax na Studland Bay pláži.

Vzdálenost: 10 km. Mapa: OS Explorer Map (Purbeck and South Dorset, sheet OL15).

Z Londýna jeďte do Poole vlakem. Tam přestupte na výletní loď (www.dorsetcruises.co.uk), která jede okolo Jurassic Coast do Swanage. Ve Swanage si zajděte na oběd a pak vyražte na procházku, směr pláž Studland Bay přes impozantní bílé útesy Old Harry Rocks. Zastavte se na osvěžující pintu piva u The Bankes Arms Country Inn a pak už relaxujte na pláži.
Pak jeďte autobusem číslo 50 do Bournemouthu, kde nasednete na vlak do Londýna.

Mapu si stáhněte zde

Corfe Castle 2. INSPIRACE: Výletní lodí kolem pobřeží Jurassic Coast. Historickým vláčkem na hrad Corfe Castle. Návštěva hradu (zříceniny).

Vzdálenost: 12 km. Mapa: OS Explorer Map (Purbeck and South Dorset, sheet OL15).

Z Londýna jeďte do Poole vlakem. Tam přestupte na výletní loď (www.dorsetcruises.co.uk), která jede okolo Jurassic Coast do Swanage. Ve Swanage si zajděte na oběd a pak už nastupte na historický vláček (www.swanagerailway.co.uk), směr zřícenina hradu Corfe Castle. Navštivte hrad a pak se vydejte pěšky zpět do Swanage. Zakončete den dobrým jídlem. Skvělé mořské plody mají v Gee Whites seafood bar na hlavní promenádě ve Swanage.
Pak jeďte autobusem číslo 50 do Bournemouthu, kde nasednete na vlak do Londýna.

Mapu si stáhněte zde

Atrakce: Corfe Castle, The Swanage Heritage Steam Railway

Oblíbené hospůdky: Gee Whites (seafood bar ve Swanage), The Bankes Arms Country Inn


Fotky z Dorsetu

Minty galerie

Užitečné informace

Vítejte v Dorsetu (oficiální webová stránka)

Jurassic Coast

Videa z Dorsetu

The South West Coast Path National Trail

Walking Britain - mapy, túry po UK, tipy


Máte otázky? Zeptejte se těch co už tam byli!


Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)