Londýn za jeden den (Program zaměřený na kulturu)


Jednodenní program v Londýně zaměřený na kulturu. Poradíme vám jakou galerii či muzeum navštívit.

Pokud jste v Londýně jen na jeden den, dopředu si pobyt dobře naplánujte a využijte náš níže uvedený jednodenní program "To nejlepší z Londýna za jeden den".
Program je zhotoven ve dvou formách: Památkový (nej-památky Londýna) a Kulturní (více zaměřeno na muzea, galerie a kulturu v Londýně. Více viz níže.). To vám umožní zaměřit se při vaší návštěvě Londýna na to, co vás zajímá nejvíce. Pokud chcete vidět "Památkový program" klikněte zde.


TO NEJLEPŠÍ Z LONDÝNA ZA JEDEN DEN – PROGRAM ZAMĚŘENÝ NA KULTURU

Kupte si jednodenní lístek na městskou hromadnou dopravu "Day Travelcard" nebo si pořiďte "Oyster kartu" (více o dopravě najdete v kapitole Doprava v Londýně). V autobusu si vždy sedněte do patra na přední sedačky. Snažte se, pokud to půjde, vyhnout se zácpám (od 7h30 do 9h30 a od 17h do 19h).To nejlepší z Londýna za jeden den – Program zaměřený na kulturuTrasa
Časovou náročnost jednotlivých úseků trasy zde neuvádíme, neboť je na vás, jak dlouho se budete chtít zdržet v jednotlivých muzeích či galeriích.


Odkazy a poznámky


Galerie Tate Modern GALERIE TATE MODERN & SHAKESPEAROVO DIVADLO GLOBE

Trasa začíná u Tower of London (vystupte ve stanici metra Tower Hill, linka Circle). Londýnský Tower obejděte a přejděte most Tower Bridge. Na jeho konci zahněte doprava a kolem válečné lodě HMS Belfast ( obrázek) a Shakespearova divadla Globe ( obrázek) se dostanete až ke galerii Tate Modern.

Podívejte se do divadla Globe (můžete si i koupit lístek na večerní představení – lístek na stání stojí jen 5 liber) a do Tate Modern (v horním patře je kavárna, ze které jsou krásné výhledy na St Paul´s katedrálu).
Odkazy:
Více informací o galerii Tate Modern najdete v kapitole Galerie a muzea.

Somerset House - sbírky Courtauld Galleries SOMERSET HOUSE

Pokud se chcete podívat do St Paul´s katedrály, přejděte přes most Millenium bridge.

Jinak přejděte až u mostu Waterloo Bridge a v galerii Somerset House můžete shlédnout sbírky Courtauld Galleries (sbírky věnované impresionismu a post-impresionismu).
Odkazy:
Více informací o Somerset House (Courtauld Galleries) najdete v kapitole Galerie a muzea.

The British Museum BRITSKÉ MUZEUM (BRITISH MUSEUM)

U Somerset House nasedněte na autobus číslo 1, 59 nebo 68 směr náměstí Russell Square (řidič autobusu vám poradí). Odtud dojdete k British Museum, kde určitě minimálně navštivte africké, egyptské a babylonské galerie, Great Court a Reading Room.
Odkazy:
Více informací o British Museum najdete v kapitole Galerie a muzea.

The Victoria and Albert Museum VICTORIA AND ALBERT MUSEUM

Od British Museum dojděte k Centre Point (mrakodrap na křižovatce ulic Tottenham Court Road a Oxford Street, v British Museum vás nasměřují). Tam nasedněte na autobus 14, který vás proveze centrem Londýna (Piccadilly Circus, Green park) až do oblasti South Kensington, kde můžete navštívit Victoria and Albert Museum. Tam uvidíte slavné britské sbírky a Cast Rooms.

Při cestě na South Kensington můžete vystoupit poblíž obchodního domu Harrod's a podívat se do "food halls" (přízemí, kde prodávají jídlo a delikatesy). Přízemí je krásně zdobeno. Od Harrod's můžete k Victoria and Albert Museum dojít pěšky.
Odkazy:
Více informací o Victoria and Albert Museum najdete v kapitole Galerie a muzea.

Harrod's

The Natural History Museum LONDÝNSKÉ MUZEUM PŘÍRODNÍCH VĚD A MUZEUM VĚDY (NATURAL HISTORY MUSEUM a SCIENCE MUSEUM)

Hned vedle Victoria and Albert Museum se nachází Natural History Museum (Muzeum přírodních věd) a Science Museum (Muzeum vědy).
Odkazy:
Více informací o Natural History Museum a Science Museum najdete v kapitole Galerie a muzea.

Galerie Tate Britain TATE BRITAIN

Po návštěvě výše uvedených muzeí nasedněte na nedaleké zastávce South Kensington na metro, směr stanice Victoria. Tam přesedněte na linku Victoria a jeďte jednu zastávku na stanici Pimlico. Tam se nachází Tate Britain (historické a moderní britské sbírky).
Odkazy:
Více informací o galerii Tate Britain najdete v kapitole Galerie a muzea.

Národní galerie NÁRODNÍ GALERIE (NATIONAL GALLERY)

Od Tate Britain se vydejte po Millbank ulici směrem k Parlamentu a Westminster Abbey (řeku budete mít po své pravé straně). Kousek od Parlamentu je Churchill's war rooms (museum), které stojí za zhlédnutí. Pak po ulici Whitehall, kolem 10 Downing Street, sídla premiéra vlády, a Horse Guards dojdete na Trafalgar Square, kde se nachází National Gallery. Nejspíše nebudete mít čas projít celou galerii, vezměte si proto u vchodu plánek a naplánujte si, co byste chtěli vidět nejvíce.
Odkazy:
Více informací o Národní galerii (National Gallery) a Churchill's war rooms najdete v kapitole Galerie a muzea.

Portrait Gallery Vedle Trafalgar Square se rovněž nachází Portrait Gallery (portréty významných postav britské historie). Až si ji prohlédnete, můžete si dát kávu/čaj v restauraci galerie, kde je krásný výhled na Trafalgar Square a Nelsonův památník. Odkazy:
Více informací o Portrait Gallery najdete v kapitole Galerie a muzea.

Večer můžete zakončit večeří ve čtvrti Soho, Chinatown nebo okolo Leicester square (více informací kde se v centru najíst najdete v kapitole Gurmánský Londýn). Také můžete zajít na muzikál (okolo Covent Garden nebo na ulici Strand), případně na představení do divadla Globe.
Večerní procházka kolem řeky od Parlamentu, kolem London Eye až k Tower Bridge, by se vám také mohla líbit.Tip: MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA V LONDÝNĚ JEDNODUŠE
Google mapy Londýna teď obsahují i městskou hromadnou dopravu (metro + všechny autobusy). Najít trasu z bodu A do bodu B nebylo nikdy jednodušší. Jděte na www.google.cz a nahoře v menu klikněte na "Mapy". Pak klikněte na "Vyhledat trasu". Do polí "A" a "B" vyplňte odkud kam se chcete dostat (názvy vyplňte anglicky, Google prozatím nerozumí českým překladům příliš dobře. Tj. místo Buckinghamský palác napište Buckingham palace). Pak klikněte na "Vyhledat trasu". Nahoře se vám pak kromě ikonky auta a člověka objeví i autobus. Klikněte na ten, zastupuje městskou hromadnou dopravu. Pak klikněte na "Vyhledat trasu" znovu a na mapě se vám zobrazí jak se od bodu A do bodu B dostat v rámci městské hromadné dopravy. Mapu spolu s detailním rozpisem trasy si můžete prakticky vytisknout.

Informace a ceny jsou aktuální k 12/2014.


Výše uvedený program si můžete stáhnout zde (PDF soubor). Poslouží vám při přípravě vašeho pobytu, případně i jako přehledný průvodce v Londýně.


Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímat

Rozkřič to! :)