Anglie a Wales


Chystáte se do Anglie či Walesu? Níže vám doporučujeme několik vyzkoušených jednodenních i vícedenních výletů k pobřeží, na anglický venkov i do hor.


!!! FOTKY ZE VŠECH VÝPRAV PO ANGLII I WALESU NAJDETE V MINTY GALERII. Je tam i plno tipů, kde se ubytovat, jak se tam levně dopravit apod. A více informací budeme dále přidávat (jak do galerie tak i níže). GALERII NAJDETE ZDE :)

Tip: Kde v Anglii, Walesu a Skotsku stanovat? Kde najít kempy? Podívejte se na tyto stránky www.campsites-uk.co.uk a www.coolcamping.co.uk.


TIPY NA VÍCEDENNÍ VÝLETY PO ANGLII A WALESU


Pláže a relax v Cornwallu (nejzápadnější cíp Anglie)

Doporučené túry: CORNWALL - TÚRA NA KONEC SVĚTA

Cornwall a DevonCornwall je jihozápadní část Anglie, proslulá svou nádhernou přímořskou scenérií. Překvapí vás dramatické pobřeží, vyfotíte si krásné výhledy na moře a ostrov Isles of Scilly, zaplavete si v krémově modrém moři a navštívíte historická města a malebné rybářské vesničky. Odpočinete si na malých romantických plážích, dobře najíte (mořské speciality) a nezapomeňte i na sport (surfing, cykloturistika, turistika).

Fotky z túr do Cornwallu najdete v Minty galerii.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Cornwallu a na Wikipedii. Mapu oblasti najdete zde.

Ubytování v Cornwallu najdete v městě Penzance (např YHA hostel v Penzance), v městě Falmouth, St Ives, Padstow nebo Newquay. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).

Doporučujeme
  • Jednodenní túru po jižním pobřeží Cornwallu od nejzápadnějšího cípu Lands End do města Penzance (uvidíte krásnou pláž Porthcurno beach, slavné divadlo Minack theatre a vzdálený ostrov Isles of Scilly).
  • Zajděte na divadelní hru do divadla na útesech, Minack theatre.
  • Několikadenní túru po celém severním pobřeží Cornwallu. Navštivte města proslulá skvělými možnostmi pro surfování (Newquay) a naučte se jak na prkně zvládat vlny.
  • Navštivte Eden Project (zabývající se soužitím člověka a přírody) a využijte skvělých cyklostezek v tomto kraji.
  • Ochutnejte ústřice z Falmouthu, plněné pečivo z Cornwallu (Cornish pasties) nebo krémový čaj (Cornish cream tea). Na ryby a mořské plody zavítejte do vesničky Padstow a zajděte do restaurace vyhlášeného šéfkuchaře Ricka Steina.
Více informací o tomto výletu včetně jak se tam dostat, kde se ubytovat, co dělat a navštívit, co ochutnat, naše osobní tipy a doporučení a fotky najdete na tomto odkaze:

Severní Wales (Národní park Snowdonia, nejvyšší hora ve Walesu: Snowdon)

!!! Doporučené túry: TÚRA PO NÁRODNÍM PARKU SNOWDONIA

Severní Wales (Snowdonia)Snowdonia na severu Walesu je mezi horaly známa svými krásnými skalnatými horami (nejvyšší je Snowdon), nádhernou přírodou a drsným pobřežím.
V malebných údolích se rozkládají malé vesničky s typickými břidlicovými domky, útulnými hospůdkami a všudepřítomnými ovcemi (pokud budete mít problém se spaním, můžete je začít počítat. Určitě usnete dříve :)
Pokud máte rádi horskou turistiku, lezení nebo dálkové či extrémní horské cyklostezky, Snowdonia je to pravé místo pro vás.

Fotky z túr do severního Walesu najdete v Minty galerii.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Walesu (Snowdonia) a na Wikipedii. Mapy oblasti najdete zde.

Ubytování ve Snowdonii najdete v městě Llanberis (např. hostel YHA Llanberis), hostel YHA Snowdon Ranger, v městě Conwy nebo Betws-y-Coed. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).

Doporučujeme
  • Vícedenní túru v oblasti Snowdonie – zdolejte Snowdon
  • Navštivte hydro elektrárnu Dinorwig u města Llanberis, která byla postavena v hoře a je krátkodobě shopna dodávat více energie než jaderná elektrárna.
Více informací o tomto výletu včetně jak se tam dostat, kde se ubytovat, co dělat a navštívit, co ochutnat, naše osobní tipy a doporučení a fotky najdete na tomto odkaze:

Hory a jezera v Lake Districtu a Cumbrii

!!! Doporučené túry: NÁRODNÍ PARK LAKE DISTRICT & HONISTER VIA FERRATA

Lake District  a CumbriaZdolejte nejvyšší hory Anglie, zchlaďte nohy v šestnácti třpytivých jezerech, projděte zelená hluboká údolí, odpočiňte si na poklidných plážích.
Ochutnejte lokální piva (ale), spirálovité párky (Cumberland sausage) a další místní produkty. Lake District se stává kulinářskou destinací Anglie.
Co se sportu týče, Lake District je rájem na zemi – v horách můžete vyrazit na horskou cyklotúru, nasadit boty a zdolat všechny vrcholky, na jezerech vyrazit na canoe, zarybařit si na jezeru i v moři, relaxovat při golfu nebo se jen tak projet na koni. Vyberte si!

Fotky z túr do Lake Districtu najdete v Minty galerii.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Lake Distritu. Mapy oblasti najdete zde.

Ubytování v Lake Districtu najdete v městě Keswick, Glenridding, Kendal nebo Windermere. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).
Více informací o tomto výletu včetně jak se tam dostat, kde se ubytovat, co dělat a navštívit, co ochutnat, naše osobní tipy a doporučení a fotky najdete na tomto odkaze:

!!! NOVINKA !!!

5-denní túra v Národním Parku Lake District (vrcholky Scafell Pike a Helvellyn)

více se dočtete v našem blogu... klikněte zde

Věčně zelený a hornatý Národní park Peak District

!!! Doporučené túry: VÍKEND V NÁRODNÍM PARKU PEAK DISTRICT

Peak DistrictPeak District se nachází na území několika hrabství ve středu severní Anglie. Nabízí kromě kopcovité věčně zelené scenérie také četná historická muzea, jeskyně s drahými nerosty a nádhernou georgiánskou architekturu v Buxtonu a Chatsworth House, který byl předobrazem pro Pemberley z románu Pýcha a předsudek. A pokud rádi lezete po skalách, tak jste na správné adrese. Stěny z hrubého pískovce, které jsou pro tuto oblast typické, jsou rozeseté napříč vřesovišti a patří mezi nejlepší skály na lezení v zemi.
Po túře pak v tradiční hospůdce určitě vychutnejte jehněčí na kosti (lamb shank on the bone) s jedním z místních lokálních piv (ale).

Fotky z túr do Peak Districtu najdete v Minty galerii.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Peak Districtu a na Wikipedii. Mapu oblasti najdete zde.

Ubytování v Peak Districtu najdete v městě Castleton (např. hostel YHA Castleton. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).

Více informací o tomto výletu včetně jak se tam dostat, kde se ubytovat, co dělat a navštívit, co ochutnat, naše osobní tipy a doporučení a fotky najdete na tomto odkaze:

Bílé útesy, malebné vesničky a krásné pláže v Dorsetu (jižní Anglie)

!!! Doporučené túry: DORSET - VÍCEDENNÍ PROGRAM a DORSET - JEDNODENNÍ PROGRAM

DorsetDějiny Dorsetu sahají daleko do historie a pobřeží Jurassic Coast je toho důkazem, objevíte tam starověké zkameněliny. Kromě toho je však tato oblast také vyhlášena krásnými plážemi, ospalými vesničkami, hospůdkami s mořskými specialitami a krásnou pobřežní stezkou South West Coast Path.

Fotky z túr do Dorsetu najdete v Minty galerii.

Více informací najdete na oficiálních stránkách Dorsetu a na Wikipedii. Mapy oblasti najdete zde.

Ubytování v Dorsetu najdete např. v městě Swanage (YHA hostel Swanage). Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).

Doporučujeme
  • Projít pobřeží Dorsetu od města Weymouth přes Durdle Door (oblouk v útesu vytvořený mořem) do města Swanage.
  • Vychutnat si mořské speciality v místních přímořských restauracích.
Více informací o tomto výletu včetně jak se tam dostat, kde se ubytovat, co dělat a navštívit, co ochutnat, naše osobní tipy a doporučení a fotky najdete na tomto odkaze:

Ostrov Isle of Wight

!!! Doporučujeme: KOLEM OSTROVA WIGHT NA KOLE

Isle of WightOstrov Wight leží u jižního pobřeží Anglie a je znám svými přírodními krásami, bílými útesy (hlavně na západním pobřeží), prázdninovými letovisky a dlouhými písečnými i oblázkovými plážemi. Celý ostrov se dá poklidnou 2-3 denní cyklotúrou objet, což vřele doporučujeme.

Fotky z Isle of Wight najdete v Minty galerii.

Ubytování na ostrově Wight najdete např. v městě Shanklin. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).
Doporučujeme:
TIPY NA JEDNODENNÍ VÝLETY PO ANGLII A WALESU

Pokud necestuje na kole nebo vaším autem, bude doprava nejnákladnější položkou při cestování po Anglii či Skotsku. Přinášíme vám zde pár doporučení jak co nejvíce ušetřit: Pokud to jde, kupte si lístek na vlak s časovým předstihem (hlavně na delší trasy se to velmi vyplatí). Další výrazné slevy získáte, pokud cestujete ve skupině (skupina 4 může získat až 50% slevu na hodnotu všech lístků. Pokud jedete alespoň ve třech, sleva je okolo 33%. Tyto skupinové slevy nicméně platí jen v okolí Londýna).
Pokud budete cestovat vlakem vícekrát kupte si na nádraží "Network Railcard" (obdoba vlakové Zákaznické karty. Poskytuje slevu na jízdné pro držitele karty a další 3 osoby cestující společně – ideální pro rodiny. Nepotřebujete fotografii).


Lázeňské město Bath
Co je tam k vidění: Určitě navštivte historické Římské lázně a pak relaxujte v lázních současných. Na střeše lázní mají vyhřívaný bazén s krásným výhledem na město Bath. Více informací o Bath najdete zde. Co říká Wikipedia.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z nádraží Paddington do Bath.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £30. Vstup do Římských lázní stojí £13,50 na osobu.


Univerzitní město Cambridge Univerzitní město Cambridge
Co je tam k vidění: Památky (univerzity). Doporučujeme projet Cambridge na loďce ("punting") – často je řídí místní studenti univerzit, takže se dozvíte i to, co v oficiálním průvodci nenajdete. Více informací najdete zde. Co říká Wikipedia.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z Liverpool Street Station do Cambridge. Cesta trvá okolo 1h20min.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £18.


Univerzitní město Oxford
Co je tam k vidění: Památky (univerzity). Více informací najdete zde. Co říká Wikipedia.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z nádraží Paddington do Oxfordu.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £40.


Sídlo Královny, Windsor Castle
Co je tam k vidění: Památky (Windsorský zámek). Kromě návštěvy paláce vám doporučujeme navštívit i Windsorský park nebo se vydat na vyhlídkovou projížďku lodí až do nedalekého Etonu (místo kde studovali oba princové William a Harry). Více informací o paláci najdete zde. Více o vyhlídkové lodi najdete zde. Co říká Wikipedia.
Doprava: Vlakem z nádraží Paddington do Windsoru (nádraží Eton Central).
Přibližné náklady: Tip: neplaťte cestovkám za předražené výlety do Windsoru. Zpáteční lístek na vlak vás bude stát jen £9 na osobu.


Na kole do New Forestu (les) Na kole do New Forestu
!!! Doporučujeme: OBJEVTE NEW FOREST NA KOLE
Co je tam k vidění: New Forest byl založen králem Williamem I za účelem lovu. Dnes zde můžete vidět divoké koně a jeleny žijící volně v přírodě, ochutnat lokální cider (alkoholický mošt) a projet se na kole po velmi kvalitních cyklostezkách.
Doporučujeme přijet vlakem do vesnice Brockenhurst, tam si vypůjčit kolo (od Cyclexperience) a vyjet směr vesnička Burley. Mapy cyklostezek najdete zde. V Burley se podívejte do výrobny cideru a zajděte na nedělní Sunday Roast (tradiční nedělní anglický oběd).
Více informací o New Forestu najdete zde.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z nádraží Waterloo do vesničky Brockenhurst.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £38. Pronajmutí kola na den stojí okolo £16 na den.
Ubytování v New Forestu najdete např. ve vesnici Brockenhurst. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).


Přístavní město Portsmouth a ostrov Isle of Wight Přístavní město Portsmouth a ostrov Isle of Wight
!!! Doporučujeme: KOLEM OSTROVA WIGHT NA KOLE
Co je tam k vidění: Vlakem z Londýna do Portsmouth, vznášedlem na ostrov Isle of Wight a "přiletíte" do městečka Ryde, kde jsou krasné písčité pláže.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z nádraží Waterloo do Portsmouth (Harbour). Cesta trvá okolo 1h40min. Přímo od nádraží pak odjíždí rychlostí loď Wightlink Catamaran nebo můžete projít městem Portsmouth a dojít k přístavišti odkud "odlétají" vznášedla. Cesta tam trvá okolo 15 minut (také tam ale jezdí z nádraží autobus od společnosti HoverTravel, která vznášedla provozuje). Lodí i vznášedlem dorazíte na Isle of Wight do města Ryde do 10-15 minut.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek stojí okolo £31 na osobu. Lístek na Wightlink Catamaran stojí £7.60. Lístek na vznášedlo stojí £14.50.
Ubytování na Isle of Wight najdete např. ve městě Shanklin. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).
!!! Doporučená túra: klikněte zde


Bílé útesy v Seven Sisters Park Bílé útesy v Seven Sisters Park
!!! Doporučujeme: OBJEVTE BÍLÉ ÚTESY V PARKU SEVEN SISTERS
Co je tam k vidění: Moře, koupání. Krásná procházka po bílých útesech. Město Brighton. Více informací o Seven Sisters parku najdete zde.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Doporučujeme vám vyjet brzy ráno z nádraží London Victoria do města Eastbourne. Tam začíná vaše túra. Vytiskněte si tuto mapu (na mapě začíná trasa ve městě Seaford, vy však začnete na druhém konci, ve městě Eastbourne) a jděte podle ní až do bodu, kdy vám cestu přehradí řeka Cuckmere. Tu nemůžete přebrodit a tak ji, dle mapy, začněte obcházet až přijdete k silnici. Tam uvidíte informační centrum (hnědá dřevěná budova) a vedle ní je autobusová zastávka. Tam v pravidelných intervalech jezdí autobus (číslo 12), který vás odveze do města Brighton (cesta trvá okolo 40 minut). V Brightonu můžete zajít na večeři a pak se vydat nazpět do Londýna.
Pokud byste již nechtěli jet do Brightonu, nasedněte u informačního centra na autobus číslo 12. V opačném směru vás zaveze zpět do Eastbourne.


Jižní pobřeží Jurassic Coast, kraj Dorset a přístavní městečko Swanage Jurassic Coast
!!! Doporučené túry: DORSET - VÍCEDENNÍ PROGRAM a DORSET - JEDNODENNÍ PROGRAM
Co je tam k vidění: Památky, moře, koupání, bílé útesy, výlet na lodi, mořské dary k obědu. Velmi proslavené je potápění v okolí města Swanage. Dorset je známý svým pobřežím Jurassic Coast, kde se nacházejí přírodní útvary jako Lulworth Cove a Durdle Door a prázdninová letoviska jako Bournemouth, Swanage a Lyme Regis. Více informací o Dorsetu najdete zde.
Pokud máte ve Swanage více času, můžete navštívit nedaleký hrad Corfe Castle (nyní zřícenina). Stylově k němu můžete dojet historickým vlakem s parní lokomotivou.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Pro jednodenní výlet vám doporučujeme vyjet brzy ráno z nádraží Waterloo do Bournemouthu. Tam dojít skrze centrum města do přístavu a nastoupit na výletní loď, směr Swanage. Pojedete kolem krásných bílých útesů Jurassic Coast. Po obědě ve Swanage se vydejte na procházku severně od města po bílých útesech Old Harry Rocks (ty jste viděli z lodě) až k pláži Studland Bay (v informačním centru vám dají mapku trasy). Jsou tam krásné písečné pláže. Od Studland Bay jezdí autobus (číslo a jízdní řád získáte opět v informačním centru ve Swanage. Centrum je na hlavní promenádě u pláže.) zpět do Bournemouthu. Tam nastoupíte na vlak zpět do Londýna.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £44 na osobu. Lístek na výletní loď stojí £15. Autobus ze Studland Bay okolo £4.
Ubytování v Dorsetu najdete např. v městě Swanage. Vhodný hotel, penzion nebo cenově výhodný hostel si jednoduše najdete skrze vyhledávací žlutý formulář vpravo (uvěďte kam chcete jet a datum).


Outdoorová centra Go Ape
Co je tam k vidění: Jenom pro odvážné. Outdorové centrum v korunách stromů. Center je v okolí Londýna více. Vyberte si na Go Ape stránkách kam chcete jet.
Fotky: Minty galerie.
Přibližné náklady: Lístek do centra stojí od £31 na osobu.Stonehenge a Salisbury
Co je tam k vidění: Památky (Stonehenge, katedrála v Salisbury, typické domky s doškovými střechami). Co říká Wikipedia.
Fotky: Minty galerie
Doprava: Vlakem z nádraží Waterloo do Salisbury. Cesta trvá přibližně 1h30min. Pak si ke Stonehenge můžete udělat celodenní túru (okolo 16km) a jet nazpět do Salisbury autobusem. Pokud nechcete chodit pěšky, můžete ke Stonehenge dojet autobusem.
Přibližné náklady: Zpáteční lístek na vlak stojí okolo £33 na osobu. Vyhlídkový autobus ke Stonehenge a zpět stojí £14 na osobu.

Chystáte se na výlet ke Stonehenge. Věříme, že vám naše tipy přijdou vhod:

HROMADNÁ DOPRAVA
1. VLAKEM
Ze stanice London Waterloo Station do města Salisbury. Vlaky jezdí zhruba každou hodinu a cesta trvá 1,5 hodiny. Ze Salisbury do Stonehenge (15km) jezdí lokální "hop-on hop-off" autobus http://www.thestonehengetour.info/index.shtml (projíždí více monumentů po okolí, takže můžete vystoupit prohlédnout a pokračovat dále dalším autobusem).

Salisbury stojí za prohlédnutí - hlavně místní katedrála.

Náklady a Slevy:
Lístky na vlak se dají koupit na nadraží předem či v den odjezdu (plná cena: - zpáteční lístek cca 35 liber)

Skupinové slevy o víkendu: platí pro skupinu od 3 a výše. Výše slevy pro 3 osoby je 30 %, pro 4 osoby 50 % (více účastníku vždy násobky 3 nebo 4 - např. skupina 7 lidí získá slevu 50 % pro 4 lidi a 30% pro 3 lidi). Skupina musí cestovat dohromady tam i zpět!!! Na slevy není nárok, tzn. Vlakové společnosti si vyhrazují právo slevu na určité spoje nedávat. Slevu je možno získat pouze při koupi lístků na nádraží - nejde je koupit online.

Ceny a jízdní řád "hop-on hop-off" autobusu najdete na http://www.thestonehengetour.info/times.shtml

2. AUTOBUSEM (levnější ale pomalejší)
Ze stanice Victoria Coach Station v centru Londýna do vesnice Amesbury. Cesta trvá necelé 3 hodiny. Z Amesbury do Stonehenge buď pěšky cca 3 km nebo taxikem (cca 10 - 15 liber).

Lístky se dají koupit na stránkách společnosti National Express http://www.nationalexpress.com/home.aspx

Náklady a Slevy:
Lístky se dají koupit na stránkách společnosti National Express http://www.nationalexpress.com/home.aspx
Čím dříve se kupují tím jsou levnější. Cena od 8.50 liber za jednu cestu.

ORGANIZOVANÁ TOUR z LONDÝNA
Je pohodlnější variantou pokud si nechcete zařizovat lístky osobně a řešit jak se pěšky dostat z Amesbury. Většina společností nabízí různé tours - přímé do Stonehenge nebo se zastávkou v Oxfordu či Bath. Ceny se pohybují od 19 liber za osobu.

Hlavní velké společnosti, které tours pořádají jsou:
http://www.evanevanstours.co.uk
http://www.andersontours.co.uk
http://www.premiumtours.co.uk


Mírnou nevýhodou je, že jste limitováni skupinou a časovým rozvrhem. Kvalita průvodce je též diskutabilní.

Pokud preferujete menší skupiny (max 20) a osobní přístup a fundovaného průvodce zkuste jednodenní tůry s menší společností např. Tours From Antiquity http://www.toursfromantiquity.com/DayExcursions1.html

Zajímavé jsou též výlety s London Walks, které využívají hromadou dopravu http://www.walks.com/Standalone/Stonehenge__Salisbury_Tour/default.aspx

O STONEHENGE
Rozhodně impozantní monument, nicméně trošku nešikovně položená hlavní rušná silnice dosti kazí dojem celého Stonehenge. Kameny jsou obehnány plotem, takže obdivovat můžete jen zdálky s digitálním průvodcem v ruce. Za plot je možno se za poplatek samozřejmě dostat, nicméně na kameny si stejně sáhnout nemůžete. Je kolem nich cestička a z ní se nesmí vystupovat :(

Vlastní zkušenost : Na Stonehenge jsme se vydali z Londýna vlakem a pak ze Salisbury jsme šli pěšky překrásnou podzimní krajinou anglického venkova se zastávkou v malé hospůdce na oběd (16km). Upřímně nebýt procházky, asi bychom byli z celého výletu trošku rozpačití. Doprava na Stonehenge je delší a ne nejlevnější. Takže doporučujeme výlet zvážit (hlavně pokud do Londýna přijíždíte na méně dnů) či si připlatit za kvalitnější organizovanou tour, pokud jste velcí nadšenci historie a Stonehenge.

fotky ze Stonehenge a města Salisbury

Užitečné tipy a horké novinky od nás a od čtenářů

Skrze Minty Facebook, Twitter a Minty @běžník vám přinášíme od nás a našich čtenářů užitečné tipy a novinky z Anglie. Dozvíte se, kam jet na outdoorovou dovolenou ve Skotsku či Walesu a kam za památkami v Anglii. Odkryjeme vám zajímavé londýnské památky i noční život. Prozradíme kam za dobrými nákupy a kde vychutnat kulinářské speciality. Minty Facebook najdete zde a Minty Twitter zde.
Podělte se i vy s námi a ostatními čtenáři o vaše tipy, doporučení a zážitky z Anglie, Skotska a Walesu. Napište na Facebook nebo Twitter.

Minty Facebook a Twitter rozvíjí a aktualizuje informace na tomto webu, přináší rychlé novinky a umožňuje sdílení čtenářských tipů a diskusí.


Nezbytnosti pro vaši cestu - ubytování (hotely & hostely) a levné letenky

Pokud si zařídíte ubytování skrze níže námi doporučené rezervační systémy, Minty Trips dostane malou provizi (bez dodatečných nákladů pro vás!), což přispěje na další rozvoj této stránky a neustále aktuální informace pro vás :) Děkujeme.Rezervaci a platbu ubytování a letenek provádíte s jednotlivými rezervačními systémy, hotely, hostely; nikoliv s Minty Trips.


Mohlo by vás také zajímatHistorie našich výletů

Od našeho příjezdu do Anglie v roce 2004 jsme osobně nebo s přáteli zorganizovali mnoho výletů po celé Británii. Od roku 2008 jsme pak pořádali i výlety pro větší skupiny (od 5 do 30 lidí) skrze stránku www.meetup.com. List všech výletů (přes 80) je uveden níže. Fotky z těchto výletů si můžete prohlédnout zde: (naši klubovou stránku na www.meetup.com jsme v roce 2013 předali spřátelené skupině Outdooraholics).

Rok 2012 + 2013
List výletů v roce 2012 + 2013 můžete sledovat v naší galerii zde

Rok 2008 až 2011 (skupinové výlety přes meetup.com)
Fotky najdete zde

May 28, 2011 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (Saturday 28.5.)
April 3, 2011 - The Thames Towpath & the Chiltern Way (3-April-11)
November 20, 2010 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (20.11.)
September 11, 2010 - Walk to Ivinghoe Beacon and Bridgewater Monument (11.9.)
September 5, 2010 - "SUNDAY ROAST WALK" - Day Trip to Box hill woodland (5.9.)
August 14, 2010 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (14.8.)
June 19, 2010 - The one and only - Scafell Pike, Lake District (19-21 June)
June 6, 2010 - The Thames Towpath & the Chiltern Way (6.6.)
May 8, 2010 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (8.5.)
April 25, 2010 - Biking in The New Forest (25.4.)
November 8, 2009 - Historical Bath & Thermae Bath Spa - Britain's only natural thermal spa (8.11.)
October 31, 2009 - Biking in The New Forest (31.10.)
October 31, 2009 - The best of Wales, Snowdonia
October 24, 2009 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (24.10.)
October 17, 2009 - Weekend in Lake District (17.-18.10.)
October 11, 2009 - Walk to Ivinghoe Beacon and Bridgewater Monument (11.10.)
October 10, 2009 - Bike trip - Isle of Wight (10.10.)
October 4, 2009 - The Thames Towpath & the Chiltern Way (4.10.)
September 27, 2009 - "SUNDAY ROAST WALK" - Day Trip to Box hill woodland (27.9.)
September 20, 2009 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (20.9.)
September 19, 2009 - Biking in The New Forest (19.9.)
September 6, 2009 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (6.9.)
September 5, 2009 - Sunshine Dorset & World Heritage Jurassic Coastline (5.9.)
August 29, 2009 - Lake District & Via Ferrata (3 days, 29.-31.8.09)
August 29, 2009 - Cornwall - Where the Land´s End (3 days, 29.-31.8.)
August 23, 2009 - Let´s get your adrenalin going! & Leeds Castle (23.8.)
August 22, 2009 - Bike trip - Isle of Wight (22.8.)
August 15, 2009 - Canoe Expedition in Devon - River Exe (2 days, 15.-16.8.)
August 8, 2009 - Biking in The New Forest (8.8.)
August 1, 2009 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (1.8.)
July 25, 2009 - Walk to Ivinghoe Beacon and Bridgewater Monument (25.7.)
July 25, 2009 - Bike trip - Isle of Wight (25.7.)
July 19, 2009 - "SUNDAY ROAST WALK" - Day Trip to Box hill woodland
July 12, 2009 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (12.7.)
July 4, 2009 - Weekend in great Lake District (4.-5.7.)
June 28, 2009 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (28.6.)
June 27, 2009 - Biking in The New Forest (27.6.)
June 13, 2009 - Let´s get your adrenalin going! & Leeds Castle (13.6.)
June 13, 2009 - Sunshine Dorset & World Heritage Jurassic Coastline (13.6.)
May 31, 2009 - Bike trip - Isle of Wight (31.5.)
May 30, 2009 - Walk to Ivinghoe Beacon and Bridgewater Monument (30.5.)
May 23, 2009 - Skywalking in Lake District (3 days, 23.-25.5.)
May 23, 2009 - Cornwall - Where the Land´s End (3 days, 23.-25.5.)
May 17, 2009 - Seven Sisters White Cliffs & Brighton (17.5.)
May 16, 2009 - Biking in The New Forest (16.5.)
May 10, 2009 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (10.5.)
May 9, 2009 - Sunshine Dorset & World Heritage Jurassic Coastline (9.5.)
May 2, 2009 - The best of Isle of Wight (3 days, 2.-4.5.)
May 2, 2009 - The best of Wales, Snowdonia (3 days, 2.-4.5.)
April 26, 2009 - Bike trip - Isle of Wight (26.4.)
April 19, 2009 - Let´s get your adrenalin going! & Leeds Castle (19.4.)
April 10, 2009 - Easter in amazing Lake District (4 days, 10.-13.4.)
April 5, 2009 - Paintball... Be a Hero! (5.4.)
April 4, 2009 - Biking in The New Forest (4.4.)
March 29, 2009 - Walk to Ivinghoe Beacon and Bridgewater Monument (29.3.)
March 22, 2009 - Knole House Deer Park & Ightham Mote (22.3.)
March 21, 2009 - Western Riding in The New Forest (21.3.)
February 28, 2009 - Historical Bath & Thermae Bath Spa - Britain's only natural thermal spa (28.2.)
December 14, 2008 - SUNDAY IN HISTORICAL BATH
November 23, 2008 - PAINTBALL ... BE A HERO!
November 15, 2008 - AUTUMN IN GREAT LAKE DISTRICT (15.-16.11.)
November 9, 2008 - LET´S GET YOUR ADRENALIN GOING! SUPERB OUTDOOR CENTRE & LEEDS CASTLE
November 1, 2008 - HORSE RIDING IN THE NEW FOREST
October 25, 2008 - SEVEN SISTERS WHITE CLIFFS & BRIGHTON
October 18, 2008 - DALES & CAVERNS OF THE PEAK DISTRICT (18.-19.10.)
October 12, 2008 - PAINTBALL ... BE A HERO!
October 11, 2008 - THE NEW FOREST – BIKER´S HEAVEN
October 4, 2008 - Somerset Gourmet tour - Cheddar Cheese, Smokery lunch and award winning ciders
September 28, 2008 - LET´S GET YOUR ADRENALIN GOING! SUPERB OUTDOOR CENTRE & LEEDS CASTLE
September 27, 2008 - BIKE THE BEST TRAILS IN THE ISLE OF WIGHT
September 20, 2008 - SEVEN SISTERS WHITE CLIFFS & BRIGHTON
September 20, 2008 - HORSE RIDING WEEKEND IN THE NEW FOREST NATIONAL PARK (20.-21.9.)
September 13, 2008 - THE NEW FOREST – BIKER´S HEAVEN
September 7, 2008 - Day Trip to Box hill woodland
September 6, 2008 - SUNSHINE PURBECK & STUDLAND BAY
August 31, 2008 - SEVEN SISTERS WHITE CLIFFS & BRIGHTON
August 30, 2008 - ISLE OF WIGHT - DIAMOND OF THE SOUTH
August 23, 2008 - SKYWALKING IN LAKE DISTRICT (bank holidays 23. - 25.8.)
August 23, 2008 - WHERE THE LAND´S END (bank holidays 23. - 25.8.)
August 17, 2008 - IVINGHOE BEACON
August 9, 2008 - ISLE OF WIGHT - DIAMOND OF THE SOUTH
August 2, 2008 - SURFING IN CORNWALL (weekend 2-3.8.)
July 25, 2008 - Biking Cornwall & Eden Project 25. - 27.07.
July 20, 2008 - Day Trip to Box hill woodland

Rozkřič to! :)